Anamur’a Doğalgaz Getirilmesi Projesi’nde İlk Kazma Mart’ta Vurulacak. « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

15 Temmuz 2024 - 12:02

Anamur’a Doğalgaz Getirilmesi Projesi’nde İlk Kazma Mart’ta Vurulacak.

Anamur’a Doğalgaz Getirilmesi Projesi’nde İlk Kazma Mart’ta Vurulacak.
Son Güncelleme :

05 Şubat 2023 - 15:16

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın vaatlerinden birisi olan doğalgaz getirme projesinde ilk kazma mart ayında vurulacak. İlk etapta taşıma yöntemi ile temin edilecek olan doğalgazın depolanacağı bölgenin tahsisi için sözleşme imzalandı.
Şubat ayı meclis toplantısında alınan tahsis kararının ardından Doğalgaz Dağıtım Şirketi AKSA’nın Bölge Müdürü Tufan Duman ile Harita ve Proje Şefi İsmail Üzdemir Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ı ziyaret ederek tahsis sözleşmesini imzaladı.
Proje hakkında bilgi veren Bölge Müdürü Duman, doğalgazın öncelikle tırlarla taşınarak Kalınören Mahallesi’ne yapılacak olan tesiste depolanacağını ve buradan şehir merkezine dağıtılacağını söyledi. Depolama tesisinin inşa çalışmalarının mart ayında başlayacağını söyleyen Tufan: “ Anamur’a doğalgaz getirilmesi için hazırladığımız projede sona geldik. Manavgat üzerinden borularla getirilmesi projesinin ihalesi şubat ayı içerisinde yapılacak. O proje sonuçlanana kadar Anamur’a kuracağımız depolama tesisi sayesinde ilçeyi biran önce doğalgaza kavuşturacağız. Belediyemiz tarafından tahsis edilen bölgede mart ayı içerisinde inşaat çalışmalarımıza başlayacağız. Yaklaşık 1 ay gibi kısa bir sürede tesisin inşasını tamamlayarak doğalgaz depolanır hale getireceğiz. Şehir merkezine 3 kilometre mesafede bulunan tesisimizden birkaç ay içerisinde şehir merkezine doğalgaz vermeye başlayabileceğiz” dedi.
Projeye gösterdikleri ilgi nedeniyle firma yetkililerine teşekkür eden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “ Anamur’a doğalgaz getirilmesi projesinde bizimle birlikte mesai harcayan doğalgaz dağıtım şirketi yetkililerine teşekkür ediyorum. Bugün burada yapacağımız tahsis sözleşmesi ile mart ayı içerisinde depolama tesisimizin temelini atarak 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. İlk etapta depolama yöntemi ile ilçemize kazandıracağımız doğalgaz projemizi daha sonra Manavgat üzerinden gelecek olan doğalgaz iletim hattına dahil edeceğiz. Manavgat, Alanya, Gazipaşa ve Anamur ilçelerine boru hattı ile doğalgaz getirmek için şubat ayı içerisinde ihale yapılacak. İhale sonrası yapım çalışmaları başladığında boru hattı da kısa süre içerisinde tamamlanacak. Firma yetkililerimiz ve ilgili kurumlarımızda doğalgaz projesi için en az bizim kadar heyecan duyuyor ve biran önce Anamur’a doğalgaz getirmeyi hedefliyorlar. Ben firma yetkililerimize ve ilgili kurumlarımıza teşekkür ediyor, Anamurlu hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

error: Kopyalanması Yasaktır.!