Av. Mehmet Habib Ekmekçi, Tarsus İlçe Başkanlığı’nda CHP Mersin Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

12 Temmuz 2024 - 08:46

Av. Mehmet Habib Ekmekçi, Tarsus İlçe Başkanlığı’nda CHP Mersin Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Av. Mehmet Habib Ekmekçi, Tarsus İlçe Başkanlığı’nda CHP Mersin Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.
Son Güncelleme :

15 Mart 2023 - 21:54

Mersin Barosu geçen dönem Yönetim Kurulu üyesi Av. Mehmet Habib Ekmekçi, Tarsus İlçe Başkanlığı’nda CHP Mersin Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal açılış konuşmasında kısaca Mehmet Habib Ekmekçi hakkında bilgi verip, 14 Mayıs seçimlerinin önemine vurgu yaptıktan sonra sözü Milletvekili aday adayı avukat Mehmet Habib Ekmekçi’ye bıraktı.

Habib Ekmekçi, sözlerine toplantıya katılan herkese teşekkür ederek başladı ve yıllardır, bağımsız olarak yazılarıyla videolarıyla sokaklarda bütün mücadelesini tek başına mücadele verdiğini belirten Sn. Ekmekçi,” Hak, Hukuk, Adalet” sloganıyla yaşadığını belirtti.

Kamuoyunda dobralığı ve “sözünü budaktan esirgemeyen bir avukat” olarak tanınan Mehmet Habib Ekmekçi CHP Mersin Milletvekili adaylığına ilişkin sözlerine şöyle devam etti:

“Ben safımı Cumhuriyet’ten, Mustafa Kemal’den ilke ve devrimlerinden yana safımı belli etmek amacıyla bugün buradayım. Çok önemli dertlerimiz tasalarımız var. Ülkemiz cayır cayır yanıyor. Depremle, selle, hırsızlıklarla yanıyor. Köşe başını tutulmuş, rantçıların altında eziliyor. Halkın kursağına girmesi gereken her kuruş, maddi ve manevi hak ne yazık ki son kuruşuna kadar hortumcular eliyle kansız ve şeref yoksunlarının kursağına gidiyor”.

Av. Habib Ekmekçi, “Benim derdim kadınlar, gençler, engelliler hakkında pozitif ayrımcılık, Benim derdim anayasanın tam ve adil uygulanması, Benim derdim anayasa mahkemesine terörist muamelesi yapılmaması, Benim derdim insanların liyakatla bir yerlere gelmesidir”.

“ İddialıyım, Çalmaya değil Vermeye Geldim. Devlet üniversitesinde devletin kredisiyle bursuyla okudum, bu borcumu ödemeye geliyorum” diyen Ekmekçi, ”Şerefim ve namusum üzerine söz veriyorum dün ne isem yarında oyum” şeklinde konuştu.

Yaptığı konuşmadan sonra destek veren ve katılan herkese teşekkür ederek katılanların sorularını cevapladı.

Ardından eski Milletvekillerinden Av. Edip Özgenç, Mersin Milletvekili aday adaylığını açıklayan av. Habib Ekmekçi’ye Cumhuriyet Halk Partisi’nin rozetini taktı

error: Kopyalanması Yasaktır.!