BOLTAÇ “TARSUS’UN KURTULUŞU TURİZMDE”“BASININ DESTEĞİNİ ALDIĞIMIZDA BİRÇOK ZORLUKLARI DAHA KOLAY AŞARIZ”BOLTAÇ “TARSUS’UN KURTULUŞU TURİZMDE” « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

22 Mayıs 2024 - 14:00

BOLTAÇ “TARSUS’UN KURTULUŞU TURİZMDE”“BASININ DESTEĞİNİ ALDIĞIMIZDA BİRÇOK ZORLUKLARI DAHA KOLAY AŞARIZ”BOLTAÇ “TARSUS’UN KURTULUŞU TURİZMDE”

BOLTAÇ “TARSUS’UN KURTULUŞU TURİZMDE”“BASININ DESTEĞİNİ ALDIĞIMIZDA BİRÇOK ZORLUKLARI DAHA KOLAY AŞARIZ”BOLTAÇ “TARSUS’UN KURTULUŞU TURİZMDE”
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2024 - 20:53

Tarsus belediye Başkanı Ali Boltaç’a Tarsus Medya Mensupları Derneği yönetimi hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Başkan Okan Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri ile gazetecilerden bir grup başkan Boltaç’ı makamında ziyaret etti.
MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan, yerel seçimlerde halkın teveccühü ile belediye başkanı seçilen Ali Boltaç’ı tebrik ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Daha sonra yapılan görüş alışverişinde ise Çalışkan “Dedeniz Ali Boltaç’ın, babanız Sadık Boltaç’ın bu kentte çok hizmetleri var. Sizinde önemli hizmetleriniz olacaktır. Biz basın olarak yapılacak iyi ve toplumsal yararı olan hizmetlerde yanınızda oluruz. Bu kente bir Basın müzesi yapılmasını istiyoruz. Bugüne kadar MEDYAD olarak birçok ünlü yazar, gazeteci ve siyasetçiyi bu kentte ağırladık. Kentimizde konuklarımızı ağırlayacağımız büyük bir otelimiz olmadığı için Türkiye Gazeteciler Federasyonunun Başkanlar kurulu toplantılarını bugüne kadar Tarsus’ta yapamadık. İnşallah en kısa zamanda otel sorunu çözümlendiğinde sizlerinde desteği ile bu kente birçok kuruluşu davet etme imkanımız olacak” dedi.
BOLTAÇ’IN SÖZLERİ
MÜTEAHHİTLERİN DEĞİL HALKIN ADAMIYIM.
Ailemden fedakarlık ettim memlekete hizmet etmek için. Kimseye diyet borcum yok. Ben müteahhitlerin adamı, iş adamlarının adamı değilim. Ben milletin adamıyım. Tarsus halkının adamıyım. CHP rozetini çıkarttım Türk Bayrağını taktım. Her kesimin herkesin başkanıyım.
Başkan Ali Boltaç ayrıca, kentin birçok önemli sorunu olduğunu, bunları önce tesbit edip en kısa her bir konu için çalıştaylar düzenleyerek sorunların çözümü için kolları sıvayacaklarını söyledi.
Basının önemini bildiğini belirten Boltaç Tarsus belediyesi Tarsus’ta yaşayanların evidir. Evinize hoş geldiniz. Ben burada 5 yıllık bir kiracıyım. Toplumun aydınlanması için MEDYA’ya büyük görevler düşüyor. Bizde yapıcı eleştiri yaparak öneriler sunan medyaya değer vereceğiz” dedi.
OTEL YAPIMI VE DİĞER PROJELER
Boltaç “Seçimi kazanmadan önce bize gelen bir proje vardı. Seçimden sonra yine geldiler ve bu kente çok yıldızlı birkaç otel projesi hayata geçirilecek. Bunlardan ilki Hilton oteli olacak. Bunun yanı sıra başka projelerle otel sayımız hızla artacak. İlk etapta 350 yatak kapasitesine kavuşacak Tarsus’ta 5 yıl içinde yatak sayısını 400’lere çıkarmayı hedefliyoruz. Turizm bu kent için önemli. Tarsus’un kurtuluşu turizmde. Turizme önem vermek şart ve biz bu önemi vereceğiz. Bu kentte tarım zaten var, sanayide gelişiyor. Ama Turizm ayrı bir önem arz ediyor”
Boltaç, belediyede birçok sorun olduğunu da anlatarak, tüm sorunların üstesinden geleceklerini ifade etti ve konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Tarsus Belediyesi şu an sorunu çok olan bir belediye. Ama bir lokomotif gibi birileri bize destek verdiği zaman biz daha seri hareket ederiz. Yani lokomotifi arkadan itecek bir güçe nasıl ihtiyaç varsa bizimde o güve ihtiyacımız var. O güç halktır, medyadır. Bize destek verin”
Boltaç, Belediye ekmek fabrikasının birinin kapatılıp tek elden ve yeni fabrikadan üretime devam edeceklerini, halk marketleri kapatıp yerlerine en az 40 değişik bölgede ekmek satış büfeleri koyacaklarını, bunlarda da kadınları ve emeklileri istihdam edeceklerini söyledi. Yeni yapılan Sağlık yerleşkesini nasıl değerlendireceklerini düşündüklerini, Kültür Merkezi ve Kleopatra yanındaki Vuslat meydanının tamamlanması için kaynak aradıklarını söyleyen Boltaç “Artık önümüze bakma zamanı. Sorunları tesbit ettik. İlk 5 aylık dönem sonunda rahatlamış olarak hizmetlerimize artış göstererek devam edeceğiz. Bize inanın, bize güvenin yeter” diyerek konuşmasını tamamladı ve MEDYAD başkanı ve yöneticilerine teşekkür etti.

error: Kopyalanması Yasaktır.!