ESNAFLARDAN MECLİS ÜYELERİNE BÜYÜK TEPKİ « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

15 Temmuz 2024 - 11:39

ESNAFLARDAN MECLİS ÜYELERİNE BÜYÜK TEPKİ

ESNAFLARDAN MECLİS ÜYELERİNE BÜYÜK TEPKİ
Son Güncelleme :

02 Mart 2023 - 21:48

Tarsus Belediyesi Meclisine getirilen ve üçüncü kez reddedilen Oto Galericiler Sitesi’nin hayata geçmesi projesi, yüzlerce oto galeri esnafının taleplerine ve halkın güvenliği için genelgeler bulunmasına rağmen Tarsus Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda CHP, AKP ve MHP’li meclis üyelerince yine reddedildi. Esnafların feryadına kayıtsız kalmayarak evrakı birçok kez meclise getiren ancak reddedilen teklif maddesi ile ilgili Başkan Bozdoğan, “Halkımın her zaman yanındayım, halkım için tüm engellemelere rağmen Oto Galeri Sitesi’ni yapacağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan meclis sonrası esnaflar, meclis üyelerine tepki gösterdi.

YÜZLERCE ESNAF MECLİSE KATILARAK İZLEDİ

Tarsus Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Oto Galeri Sitesi’nin yapılmasına yönelik yeniden Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na getirilen teklif maddesi görüşüldü. Halka açık olan Belediye Meclis Toplantısı’na yüzlerce galeri esnafı katıldı, toplantı Tarsus Belediyesi sosyal medya hesaplarından ve yerel TV kanallarından canlı olarak yayınlandı.
Meclise 3. kez getirilen evrakta yer alan; İçişleri Bakanlığı’nın, Cumhurbaşkanlığı’nın ve Ticaret Bakanlığı’nın ikinci el oto galericileri ilgilendiren genelge ve kararnamelerinde, oto galeri sitelerinin can ve mal güvenliği gereği şehir dışından uzak bir yere taşınmasını ve Tarsus Belediyesi’nin de bu genelgelere göre uygun olarak Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait alanda oto galeri sitesi yapılabilmesi için arsa payı inşaat sözleşmesini ve belediye hissesine isabet eden bölümlerin bağımsız satışı ve devri konusunu içeren maddenin komisyona gitmesi konusunu içeren madde CHP, AKP VE MHP’li meclis üyelerince 3. kez reddedildi. Bu konu hakkında 186 esnafın dilekçe taleplerinde bulunmasına rağmen evrak, Tarsus Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yine reddedildi.
“TARSUS ÖRNEK BİR BELEDİYE”

Başkan Bozdoğan Tarsus’un örnek bir belediye olduğu ifade ederek, “Tarsus Belediyesi nereye gidersek gidelim takdir ediliyor. Yatırım programlarımızı hepiniz görüyorsunuz. Bizleri öyle bir karşılıyorlar ki projelerimiz için adeta takdir ediyorlar. Eğer evrak ısrarımıza esnaflarımızın talebine, halkımızın güvenliğine rağmen reddedilmeseydi ve komisyona gidip araştırılıp konuşulup onaylansaydı biz yine belediyemizin iştirak şirketi İmar LTD. ŞTİ. tarafından yapılacaktı. Ben halkımızın her zaman yanındayım. Programımızda haddinden fazla yatırım var. Böyle bir yeri zaten yaparım ve meclise sunmam neden meclise sundum çünkü 2023 bütçemizde yatırıma odaklandık, halkımız için bir sürü yatırım planımız var ve hepsi gerçekleşecek. İnsanlarımız 2 milyon liraya hava parası veriyor. Araba galerisinde bir yerde 5 kişi çalışıyor. Bu durum vergi usulü kanununa bile aykırıdır. Bunu bende onaylamıyorum. Şirketimiz üzerinden yapılması gerekiyordu ancak meclis daha komisyona gitmeden evraka ret verdi. “ ifadelerini kullandı.
“BİR BELEDİYE BAŞKANI VİZYONLU OLMALI, KAYNAK YARATMALI”

Sözlerine devam eden Başkan Bozdoğan, “Hani bazen hakikatin şimşeğini bulurken fikirlerin çatışmasından enerji alırız. Ben sizin durumunuzu çok iyi biliyorum. Bugün geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Meclisi izlediniz. Benim sizlere sözüm net. Elbette düşündüğüm gibi konuşurum, konuştuğum gibide savunurum ve yaparım. Bir belediye başkanının sadece iller bankasından para gelsin harcasın değil, vizyonlu olmalı kaynağı her yerden bulabilmeli. Şirketimiz 472 konutu yaptığı gibi burayı da yapardı. Ve bunun parasını da bulacağım birlikte sizlerle birleşeceğiz. Tarsus Belediyesi bu parayı ne olursa olsun sizle birlikte bulup yapacak. Hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.
BAŞKAN BOZDOĞAN, ÖFKELİ ESNAFLARI GÜÇLÜKLE YATIŞTIRDI

ESNAFLARDAN MECLİS ÜYELERİNE BÜYÜK TEPKİ

error: Kopyalanması Yasaktır.!