Fransa Ankara Büyükelçisi Magro Tarsus’ta.. « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

13 Temmuz 2024 - 08:28

Fransa Ankara Büyükelçisi Magro Tarsus’ta..

Fransa Ankara Büyükelçisi Magro Tarsus’ta..
Son Güncelleme :

09 Haziran 2022 - 10:08

Fransa Ankara Büyükelçisi Herve Magro, Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) Türkiye Direktörü Tanguy Denieul ile 9 kişilik ekonomi heyeti, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Tarsus ve bölge ekonomisi ile tarihi ve kültürel zenginliklerinin değerlendirildiği ziyarette ilişkilerin güçlendirilmesi ve işbirliği imkânları ele alındı.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fuat Togo, Fransa Ankara Büyükelçisi Herve Magro, Fransız Kalkınma Ajansı Türkiye Direktörü Tanguy Denieul ve beraberlerindeki ekonomi heyetini konuk etti.

Togo ziyarette, Büyükelçi Magro’ya Tarsus’ta yapımı devam eden mega projelerden Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ile Türkiye’nin ilk tarım ihtisas teknoparkı olma özelliği taşıyan ve kent sınırları içerisine kurulan Mersin Tarım ve Gıda İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Mersin Agropark) ve inşaatı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı ile ilgili gelinen son durumu anlattı. Tarsus’un tarım, ticaret ve sanayi alt yapısından bahseden Togo, yatırımcılar için bölgenin gelecek vaad ettiğinden bahsetti. İlişkilerin güçlendirilmesi ve iş birliği imkânlarının değerlendirildiği ziyarette ayrıca kentin tarihi ve kültürel miraslarına da dikkat çekildi.

Fransa Ankara Büyükelçisi Herve Magro ise, Tarsus’tan çok etkilendiklerine dikkat çekerek, işbirliğine açık olduklarını ve ortak projeler yürütebileceklerini vurguladı.

Daha sonra Fransa Ankara Büyükelçisi Magro ile Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) Türkiye Direktörü Tanguy Denieul eşliğindeki heyet, Tarsus’un tarihi ve turistik değerlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

error: Kopyalanması Yasaktır.!