Kayıp adam için dalgıçlar devrede « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

12 Temmuz 2024 - 07:54

Kayıp adam için dalgıçlar devrede

Kayıp adam için dalgıçlar devrede
Son Güncelleme :

29 Temmuz 2022 - 12:52

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-MERSİN’in Tarsus ilçesinde bamya ve üzüm toplamak için bahçeye giden Uğur Taşyürek’ten (62) 6 gündür haber alınamazken ekipler bölgede bulunan kuyulara dalış yaparak iz bulmaya çalışıyor.

İlçeye bağlı Hacıhamzalı Mahallesi’nde oturan Uğur Taşyürek, pazar günü saat 07.00 sırlarında bahçeye gitmek için evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamadı. Taşyürek’in oğlu Ömer Taşyürek, babası için kayıp başvurusunda bulundu. Babasını görenlerin güvenlik güçlerine bildirmesini isteyen Ömer Taşyürek, “Babam bahçeden bamya ve üzüm toplamak için evimizden çıktı. Ondan sonra kendisine ulaşamadık. En son yine aynı gün saat 16.00 civarında bir çoban tarafından Hacıhamzalı Mahallesi Muzmulu mevkisindeki bir tarlanın kenarında görülmüş. Jandarma, AFAD ekipleri ve köylülerin tüm aramalarına rağmen köy içine veya yakınında tespit edilememiştir, Haber alamıyoruz. Görenlerin Allah rızası için en yakın güvenlik güçlerine bildirmelerini istiyorum” dedi.

Ömer Taşyürek, babası kaybolduğunda üzerinde beyaz ve yeşil renkli şapka, gri tişört, gri şalvar ve spor ayakkabı bulunduğunu söylerken itfaiye bünyesindeki dalgıçlar bölgede bulunan 7 kuyuya dalış yaptı. Kayıp Uğur Taşyürek izini süren dalgıçlar kuyulardan bir sonuç almazken polis ve jandarma da bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

error: Kopyalanması Yasaktır.!