TÜRK DÜNYASINA BALKANLARDA SEVGİ SELİ « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

12 Temmuz 2024 - 22:39

TÜRK DÜNYASINA BALKANLARDA SEVGİ SELİ

TÜRK DÜNYASINA BALKANLARDA SEVGİ SELİ
Son Güncelleme :

11 Kasım 2022 - 16:03


Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu’nun 7. Türk Dünyası Belgesel film festivali Makendonya’nın başkenti Üsküp’te gerçekleşti.
Uluslararası Amerikan Fon Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen Belgesel film gösterimi yoğun ilgi ile gerçekleşti.
9 Ülke 1 Festival sloganı ile uluslararası gösterimlerin bu seferki durağı Makedonya’nın başkenti Üsküp oldu.
Fon Üniversitesinde izleyiciler ve öğrenciler ile buluşan Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu, dereceye giren belgeselleri izleyiciler ile buluşturdu.
Fon Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanı Sefer Canoski ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir’in konuşmaları ile başlayan program öncesi Makedonya ve Türk Milli marşları dakikalarca ayakta alkışlandı.
Türkiye’den Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Engin Çağlar’ın da hazır bulunduğu gösterimlerde bir çok resmi ve sivil toplum temsilcileride yer aldı. .
Proje ortağı olan Fon Üniversitesine günün anısına plaket sunan Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, ‘Fon Universitesinin Türk Dünyasında önemli bir yeri olan festivalimize sonsuz destek vermesi bizleri son derece memnun ederken başta Mütevelli heyeti başkanı sayın Sefer Canoski’ye ve kıymetli hanımefendi eşleri Sezen Canoski’ye çok teşekkür ediyorum, Fon Üniversitesi bizim için Türkiye demek yol arkadaşımız demektir dedi.
Fon Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanı Sefer Canoski ise yaptığı konuşmada “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesinden gelen herkesi yürek dolusu sevgilerimle karşılıyor, Yurtta Sulh Dünyada Sulh diyen mükemmel lider Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümünde saygı ve sevgiyle anıyorum dedi.
Derece alan belgesel filmlerin gösterimleri ile devam eden program sonunda ise Makedon ve Türk öğrenciler bir birlerine sarılarak dosluk mesajı verdiler.
Programda ayrıca Türkiye Maarif Okulları Üsküp Müdürü Enes Şenpeker ve Yunusemre Enstitüsü Koordinatörü Moliya Lodeşka hazır bulunarak plaket taktiminde yer aldılar.

error: Kopyalanması Yasaktır.!