MECLİS KARARLARI YEREL GAZETELERDE YAYINLANMALI « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

13 Temmuz 2024 - 22:35

MECLİS KARARLARI YEREL GAZETELERDE YAYINLANMALI

MECLİS KARARLARI YEREL GAZETELERDE YAYINLANMALI
Son Güncelleme :

07 Ekim 2023 - 12:42


“Meclis kararları yerel gazetelerde yayınlanmalı”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile Marmaris’te düzenlenen Anadolu Buluşması-Yerel Medya Çalıştayı başladı.
VERİLİYOR

Kılıçdaroğlu, “Bakıyorsunuz, belli gazetelere kamu bankalarının ilanı var, tam sayfa. Belli gazetelere ise hiçbiri yok. Benim, sizlerin vergileriyle. Oradaki çalışanların aylıklarını da bizler ödüyoruz. Nasıl oluyor da kamu bankası sadece belli tv kanalları ve gazeteleri besler. Diğerleri gazete, tv değil mi, internet sitesi değil mi? Bir taraf cezalandırılır, öbür tarafa istedikleri kadar ilan verilir. Ben itiraz ediyorum, sizin de itiraz etmeniz lazım. Kamu denetçiliği kurumuna da başvurduk, itirazla kalmadık. Bu, bizim alanımıza girmiyor dediler. Maaş almak için mi oturdunuz oraya. Evet. Ballı maaş almak için oturdular. Acaba saray bize kızar mı, beni görevden alırlar mı?” dedi.

MECLİS KARARLARI YEREL GAZETELERDE YAYINLANMALI

Kılıçdaroğlu, “Belediye meclislerinde alınan kararların yerel gazetelerinde neden yayınlanmaz. belde halkı ile ilgili karar alıyorum. Belediye meclis kararları yayınlanır, medya aracılığıyla denetlenmiş olur o kararlar. bu aynı zamanda yerel medyanın belli bir geliri elde etmesine olanak sağlar. Şu anda çok ciddi bir çürüme ile karşı karşıyayız. ama umudumu yasama yürütme yargıda değil; umudumuz medyada. Çürümeye karşı direnecek olan sizsiniz. Burada bir çürüme var diyeceksiniz. Bugün öyle tablolar ile karşılaşıyoruz ki, parayı ödediğinde istediği mahkeme kararı alınabiliyor. Ama yargı bağımsız deniyor. Hepimiz bunun tanığıyız. Paranız varsa bir gün bile yatmıyorsunuz. Gariban biriyseniz elleriniz kelepçelenir götürülürsünüz. Sizin kaleminiz güçlü olduğu sürece Türkiye kurtulur. Türkiye’nin bu otoriter rejimden kurtulmasının yolu sizden geçiyor” dedi.
TGF TÜM SORUN VE ÖNERİLERİ KÜRSÜDE HAYKIRDI.
Yerel medyayı bitirmek için mücadele etmeye devam ediyorlar.
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca çalıştay sürecinde medya ile alakalı değerlendirme yaparak çalıştaya yön verdi.

error: Kopyalanması Yasaktır.!