MERSİNLİ GENÇ BATUHAN UMUT OLDU « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

23 Haziran 2024 - 05:25

MERSİNLİ GENÇ BATUHAN UMUT OLDU

MERSİNLİ GENÇ BATUHAN UMUT OLDU
Son Güncelleme :

04 Ağustos 2022 - 20:29


Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa muazzam bir projeye imza atan Batuhan Hıdıroğlu, genç arkadaşlarına ışık tutuyor.

Yaz tatilini Mersin’de geçiren İzmir Amerikan Koleji Öğrencisi 18 yaşındaki Batuhan Hıdıroğlu, yaz tatilini akademik çalışmalarının yanında kırsal kesimdeki çocuklarla birlikte projeler ve çalışmalar yürüterek geçiriyor.
Toplumda her bireyin eşit imkanlara sahip olmadığını söyleyen Batuhan, “Tüm gücümle bu farkı kapatmayı kendime görev bilirim” diyor. “Mesafeler Bilime Engel Değil” adı altında Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılan eğitim çalıştaylarında Batuhan Hıdıroğlu arkadaşları ile beraber farklı yaş gruplarından 30’un üzerindeki öğrenci sayısı ile geleceğin potansiyel bilim insanları için onlara Ahşap, Robotik Kodlama, 3D Tasarım, Satranç gibi verimli ve zihinsel olarak ilerlemeyi teşvik eden aktiviteleri yaz tatili boyunca periyodik aralıklarla tanıttı ve gerekli çalışmaları yürüttü. 27 Temmuz’da bu projenin satranç ayağını pekiştirmek için öğrenciler arasında bir turnuva düzenleyen Batuhan Hıdıroğlu “Yarışmaların varlığı rekabet ortamı oluşturup kanımca öğrencilere en doğrudan çabalarının karşılığını gerekli çalışma karşılığında alabilecekleri mesajını vermektedir.” dedi. 64 karelik tahtada çekişmeli dakikalar geçiren öğrenciler ve organizasyonluğunu yapan Batuhan projenin sonunda analitik düşünme becerilerini ve satranç kabiliyetlerini geliştirdiler.

error: Kopyalanması Yasaktır.!