TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU’NUN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

25 Mayıs 2024 - 08:57

TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU’NUN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU’NUN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Son Güncelleme :

28 Ekim 2022 - 4:23

Değerli Tarsuslular…

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümünde aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Cumhuriyetimiz 20. yüzyılın en muhteşem olaylarından biridir. Çünkü bizi bu muhteşem olaya taşıyan süreçte tam bağımsızlık için, eşitlik için, uygarlık için ve millet için adanmış -feda edilmiş- hayatlar ve idealler vardır.

Atatürk’ün “Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare” ve “en büyük eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyet, kalkınmanın, çağdaşlaşmanın, hukuk devleti ilkelerini tesis etmenin ve kayıtsız şartsız halk egemenliğinin hayat bulduğu yegâne rejimdir.

Cumhuriyet, demokrasiyi yeşerten, geliştiren en iyi sistemdir. Kişinin hak ve özgürlükleri bu sistem içinde güvenceye alınabilir.

Cumhuriyet, akla, bilime, toplum ihtiyaçlarını gidermeye en uygun devlet biçimidir.

Cumhuriyet ahlaki fazilete dayanan bir idaredir. Büyük Önder’in deyişiyle “Cumhuriyet fazilettir.”

  1. yaşını kutlayan Cumhuriyetimizle ve ona hayat veren aziz milletimizle iftihar ediyoruz.

Kaotik bir süreçten geçen içinde yaşadığımız coğrafyada ve dünyada; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını el ele vererek, kenetlenerek bağımsız ve onurlu yaşama azmimizi tazeleyerek ve geleceğe güvenle bakarak kutluyoruz.

Daha birkaç yıl önce birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, Cumhuriyetimize kast eden 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi milletimiz tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde önlenerek bertaraf edilmiştir.

Milli birliğimizi ve bütünlüğümüzü gözümüz gibi koruyacağız. Vatan için canını feda eden şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağız. Teröre asla taviz vermeden ülkemiz üzerine oynanan bütün kirli oyunları boşa çıkarmaya devam edeceğiz. Mücadelemiz devam ediyor…

Bize Cumhuriyetle birlikte yaşama onurunu veren başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimize hayat verenleri ve aziz Şehitlerimizi/Gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

CUMHURİYETİMİZİN 99. YAŞI KUTLU OLSUN.

MİLLETİMİZ VE DEVLETİMİZ SONSUZA DEK VAR OLSUN.

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. 29/10/2022

Kadir Sertel OTCU
Tarsus Kaymakamı

error: Kopyalanması Yasaktır.!