Tarsuslu Filenin Kadınlarının Gözü Sultanlar Ligi’nde « Bir Haber Herşeyi Değiştirir

15 Temmuz 2024 - 13:31

Tarsuslu Filenin Kadınlarının Gözü Sultanlar Ligi’nde

Tarsuslu Filenin Kadınlarının Gözü Sultanlar Ligi’nde
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2022 - 3:02

Türkiye Kadınlar Birinci Voleybol Ligi B grubunda mücadele edecek olan Tarsus Belediye spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, 2022-2023 sezonuna antrenmanlarını sıkı bir şekilde yaparak yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.

Kadınlar Voleybol 1.’nci Ligi’nin yeni ekibi olan Tarsus Belediye Spor Voleybol takımı sorumlusu Dursun Güler, Başantrenörlüğe aynı zamanda Türkiye Voleybol Antrenörleri Federasyonu Başkanı olan Turgut Okan’ı getirdiklerini, bu sezon İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Selmin Karahan (İBB), Edremit Altınok’tan Ebru Bedir, Sivrihisar’dan Didem Uysal, Galatasaray’dan Özge Arslanalp, Mersin Büyükşehir’den Elif Merve Ali, Mert Kaan’dan Simay Orgun, Numune’den Beyza Karaer ve THY’dan Mehtap Öztunalı’yı transfer ettiklerini ve görüştükleri birkaç oyuncuyu daha transfer ederek2022-2023 sezonuna en iyi şekilde hazırlanmakta olduklarını söyledi.

Tarsus Atatürk Gösteri Merkezi ve Mehmet Çelebi Spor salonunda Başantrenör Turgut Okan nezaretinde 22 Ekim 2022 tarihinde başlayacak olan yeni sezon hazırlıklarına haftanın 5 günü çalışarak hazırlanan Tarsus Belediye spor Kadın voleybolcuların hedefi önce play-off, ardından da Sultanlar Ligi’ne çıkmak.

-Turgut Okan: “Antrenmanlar yoğun ve güzel bir şekilde geçiyor”

Tarsus Belediye Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı Baş Antrenörü Turgut Okan, yeni sezon hazırlığı niteliğindeki antrenmanların yoğun bir şekilde geçtiğini belirterek, “Takım olarak hedefimiz gidebileceğimiz yere kadar gitmek. Tabi ki her hocanın gönlünde bir play-off yatar. Doğal olarak benimde gönlümden önce Play-Off ve ardından Sultanlar Ligi’ne çıkmak geçiyor” dedi.

2022-2023 Voleybol sezonunun 22 Ekim tarihindeki karşılaşmalar ile başlayacağını ve ilk karşılaşmalarını Tarsus’ta kendi saha ve seyircileri önünde TED Ankara Kolejliler ile yapacaklarını belirten Baş Antrenör Turgut Okan, Türkiye liginde her kategoride antrenörlük yaptığını vurguladı.

-Elif Merve Ali: “Kısa sürede Uyum sağladık”

Tarsus Belediye spor Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Elif Merve Ali, genç bir kadro olduklarını ve kısa sürede çok güzel bir uyum yakaladıklarını belirttiği açıklamasında, arkadaşlık ilişkilerinin çok güzel bir noktada olduğunu söyledi.

Takımın bir aile gibi olduğunu, şu anda her şeyin yolunda gittiğini ve yeni sezona çok güzel hazırlanmakta olduklarını ifade eden Elif Merve Ali, “Sezona çok güzel hazırlanıyoruz, güzel ilerliyoruz. Hergün birlikteyiz. Bazen 2 antrenmanımız, bazen tek antrenmanımız oluyor. Hedefimiz ilk 4’e kalmak ve sonrasında Sultanlar Ligine çıkmak. Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

-Başkan Bozdoğan: “Hedefimiz Sultanlar Ligi’ne Çıkmak”

Tarsus Belediye spor Kulübü Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Türkiye Kadınlar Birinci Ligi’nin yeni takımı olarak, çok yetenekli ve başarılı voleybolcuları kadrolarına dahil ettiklerini söyledi.

Sultanlar Ligi’ne çıkmayı hedeflediklerini ve teknik heyet ile oyunculara çok güvendiklerini belirten Başkan Bozdoğan, antrenman yapan voleybol takımını ziyaret ederek, çalışmaları yerinde izleyip, Baş Antrenör Turgut Okan’dan çalışmalar hakkında bilgi alıp, başarılar diledi.

error: Kopyalanması Yasaktır.!